Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Jezioro Sylvensteinsee
Niemcy, Bawaria (➤ mapka)
Jezioro Sylvensteinsee - to jezioro zaporowe położone w Bawarii, 70 km na południe od Monachium, 40 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen, w powiecie Bad Tölz-Wolfratshausen, w gminie Lenggries, między rejonem jezior Kochelsee i Walchensee a granicą austriacką. Malownicze okolice zapory i jeziora stanowią popularny cel wycieczek. Dojazd z północy, od strony Bad Tölz, drogą 13; z południowego zachodu lub z północnego wschodu drogą 307 (➤ mapka).

Jezioro Sylvensteinsee, fot. PL
Jezioro Sylvensteinsee (zwane też Sylvensteinspeicher lub Sylvensteinstausee) - to jezioro zaporowe w dolinie Izary (Isar) zbudowane w miejscu, gdzie rzeka płynąca z południowego zachodu skręca na północ, w kierunku Bad Tölz i Monachium.

Nazwa zapory i jeziora pochodzi od Sylvenstein, nazwy zwężenia doliny górnej Izary. Wysoka na 44 m i długa na 180 m zapora Sylvenstein, jest zaporą ziemną. Powstała w latach 50. XX wieku w celu uzyskania kontroli przepływu wody w Izarze, a także napędzania elektrowni (na przełomie XX i XXI wieku cała konstrukcja została zmodernizowana).

Malownicze okolice zapory i jeziora stanowią popularny cel wycieczek; za szczególnie spektakularny uchodzi widok długiego mostu nad jeziorem na tle pasma górskiego Karwendel, na południe od Izary.


Jezioro Sylvensteinsee w sieci
Sylvenstein Dam is an earthendam in the Isar valley, in the Bvarian Alps. The picturesque surroundings of the dam are a popular tourist destination.

Inne strony

Panoramy

Jezioro Sylvensteinsee, fot. PL

Galeria zdjęć

Jezioro Sylvensteinsee, fot. PL
Jezioro Sylvensteinsee, fot. PL

Jezioro Sylvensteinsee, fot. PL
Jezioro Sylvensteinsee, fot. PL