Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Silvaplana
Szwajcaria, Gryzonia, Górna Engadyna (➤ mapka)
[strona w przygotowaniu]

Silvaplana (w języku retoromańskim: Silvaplauna) - to licząca nieco ponad 1 tys. mieszkańców miejscowość i gmina w dystrykcie Maloja w szwajcarskim kantonie Gryzonia, położona 80 km na południowy wschód od Churu, stolicy kantonu, 5 km na południowy zachód od Sankt Moritz, 12 km na północny wschód od przełęczy Maloja (Malojapass) i położonej na niej miejscowości Maloja, stolicy dystryktu, nad Jeziorem Silvaplanersee, na wysokości 1815 m n.p.m. Popularna całoroczna miejscowość wypoczynkowa (turystyka piesza i rowerowa, w lecie ośrodek sportów wodnych, w zimie ośrodek narciarski), doskonała baza wypadową do Górnej Engadyny i całej Gryzonii. Dojazd: z północnego zachodu, z doliny Oberhalbstein przez przelęcz Julierpass, oraz z południowego zachodu, z doliny Val Bregaglia przez przełęcz Maloja, drogą 3; z północnego wschodu, od strony Sankt Moritz, drogą 27 (➤ mapka).

więcej informacji w przygotowaniu


Silvaplana, Via vers Mulin, w głębi z lewei widoczna wieża kościoła, fot. PL
Silvaplana, wjazd do Silvaplany z ronda, na którym łączą się drogi 3 i 27, fot. PL
Widok na Silvaplanę od wschodu, fot. PL
Widok na Silvaplanę i Jezioro Silvaplanersee z drogi na Julierpass, fot. PL
Widok na Silvaplanę i Jezioro Silvaplanersee z drogi na Julierpass, fot. PL
Silvaplana-Surlej, widok z drogi na Julierpass, fot. PL
Silvaplana, centrum, skrzyżowanie Via Maistra z Via dal Farrer, widok na wschód, fot. PL
Przejazd wzdłuż północno-zachodniego brzegu Silvaplanersee, od Silvaplany do Sils im Engadein/Segl, autor: Piotr Lubomirski
Silvaplana jako ośrodek sportów zimowych - trasy i wyciągi

Zob. ➤ Google Maps.

Silvaplana w sieci
Silvaplana is a municipality (with a population od about 1,000) in the district of Silvaplana in the Swiss canton of Graubünden, located on Lake Silvaplana at an altitude of 1,815 above, 5 km southwest of Sankt Moritz. It is one of the major tourist destinations in the Upper Engadine.

Inne strony