Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Scario

Włochy, Kampania (➤ mapka)(➤ mapka)
Scario - to nadmorska miejscowość turystyczna z niewielkim portem, położona w południowych Włoszech, w gminie San Giovanni a Piro , w prowincji Salerno w Kampanii, na południowych krańcach regionu Cliento, nad zatoką zwaną Golfo di Policastro, 194 km na południowy wschód od stolicy regionu, Neapolu, 142 km od stolicy prowincji, Salerno , 20 km na zachód od Sapri (➤ mapka).

SCARIO
port i nabrzeże
fot. PL
Miasto będące siedzibą gminy, do której należy Scario, San Giovanni a Piro, leży na wzgórzu, na wysokości 450 m, w pewnym oddaleniu od morza, przy drodze prowadzącej do Marina di Camerota , jednej z najbardziej znanych miejscowości turystycznych regionu Cliento. Druga (obok Scario) miejscowość należąca do gminy, Bosco , jest położona jeszcze dalej od morza, na północ od San Giovanni a Piro. Markerem zaznaczone jest sanktuarium Pietrasanta, uchodząca za jedną z atrakcji turystycznych gminy.

Scario, liczące ok. 1,2 tys. mieszkańców, leży nad samym morzem, w pobliżu zachodniego krańca zatoki Golfo di Policastro, na południowych krańcach regionu Cliento, rozciągającego się w środkowej i południowej cześci prowincji Salerno i uchodzącego za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznych regionów południowych Włoch (duża część regionu leży w granicach utworzonego w 1991 roku parku narodowego - Parco Nazionale del Cilento, Vallo di Diano e Alburni). Odcinek wybrzeża między Scario a Marina di Camerota, zwłaszcza jego zachodnia część, zwana Punta degli Infreschi, słynie z malowniczych krajobrazów, skalistych zatoczek, grot, dawnych wież strażniczych, itp., a także czystości plaż i wody - warto przy tym wiedzieć, że do wielu miejsc wybrzeża najłatwiej się dostać od strony morza, łodzią (a w niektórych przypadkach innej drogi w ogóle nie ma).Galeria zdjęć

SCARIO
nabrzeże (Lungomare Guglielmo Marconi)
fot. PL
SCARIO
plaża, widok w stronę portu
fot. PL
SCARIO
nabrzeże (Lungomare Guglielmo Marconi)
fot. PL
SCARIO
plaża, widok na zatokę
fot. PL