Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Eton

Wielka Brytania, Anglia, Berkshire (➤ mapka)(➤ mapka)
Niewielkie, liczące ok. 4 tys. mieszkańców zabytkowe miasto w Anglii, położone ok. 40 km na zachód od Londynu (➤ mapka)(➤ mapka), znane jako siedziba słynnej szkoły Eton College.

Eton leży w hrabstwie Berkshire, na północnym brzegu Tamizy . Miasto jest połączone mostem znanym jako Windsor Bridge z miejscowością Windsor, w której znajduje się jedna z trzech oficjalnych siedzib brytyjskiej rodziny królewskiej - Windsor Castle .

W pobliżu północnego końca głównej ulicy Eton, High Street , leży siedziba wspomnianej Eton College - , elitarnej, jednej z najstarszych angielskich męskich szkół średnich (dla chłopców w wieku 13-18 lat) z internatem, założonej w 1440 roku przez króla Henryka VI. Do wychowanków szkoły należeli liczni przedstawiciele arystokracji, w tym członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, politycy (w tym 20 brytyjskich premierów), dowódcy wojskowi, znani pisarze (w tym Aldous Huxley, George Orwell i Ian Fleming), wiele innych osobistości znanych z historii Anglii, a także znane osoby z całego świata. Zwiedzanie szkoły możliwe jest tylko w określonych godzinach, w zorganizowanych grupach z przewodnikiem.


więcej informacji w przygotowaniu