Galeria zdjęć
Seefeld in Tirol leży na wysokości 1180 m n.p.m. na plateau między należącymi do Alp Wschodnich pasmami górskimi Wetterstein na zachodzie i Karwendel na wschodzie oraz między rzekami Innem na południu i Izarą (Isar) na północy, przy historycznej drodze z Mittenwaldu do Innsbrucka, wzmiankowanej w dokumentach już w pierwszej połowie XI wieku, a od XIV wieku będącej odcinkiem ważnego europejskiego szlaku handlowego i pielgrzymkowego. W pierwszej połowie XX wieku dawna wieś tyrolska zaczęła pełnić rolę miejscowości turystycznej, dziś zaliczanej do jednej z najpopularniejszych w Tyrolu i w całej Austrii (zwłaszcza w sezonie zimowym, choć przez wielu turystów odwiedzanej chętnie również latem), z doskonałą (choć nie należącą do tanich) infrastrukturą turystyczną oraz sportową.
W zimie Seefeld jest przede wszystkim rajem dla osób zainteresowanych narciarstwem biegowym (ponad 250 km tras) - miejscowość była dwukrotnie współgospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku, w latach 1964 i 1976 (w Seefeld były rozgrywane zawody w konkurencjach klasycznych), a także organizatorem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 1985 roku. Większość tras biegowych prowadzi w kierunku oddalonej o ok. 4 km na południowy zachód od Seefeld miejscowości Mösern , znanej z pięknego widoku na dolinę Innu i otaczające ją góry. W okolicy Seefeld można też uprawiać narciarstwo zjazdowe - m.in. w rejonie Geschwandtkopf na południowy zachód od centrum miejscowości i od Centrum "Olympia", a także na wschód (Skigebiet Seefeld - Rosshütte), z trasami odpowiednimi raczej dla narciarzy początkujących lub średnio zaawansowanych.
Markerem oznaczony jest dawny klasztor augustianów, ufundowany w 1516 roku przez Maksymiliana I (z założeniem, że będzie służył jako hostel podróżnym i pielgrzymom), zsekularyzowany w 1807 roku i przekształcony w działający do dziś (pięciogwiazdkowy) hotel, a markerem - kasyno.