Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Jezioro Sylvensteinsee
Niemcy, Bawaria (➤ mapka)(➤ mapka)
Sylvenstein Dam is an earthendam in the Isar valley, in the Bvarian Alps. The picturesque surroundings of the dam are a popular tourist destination.


Jezioro Sylvensteinsee - to jezioro zaporowe położone w Bawarii, 70 km na południe od Monachium , 40 km na północny wschód od Garmisch-Partenkirchen , w powiecie Bad Tölz-Wolfratshausen, w gminie Lenggries, między rejonem jezior Kochelsee i Walchensee a granicą austriacką. Malownicze okolice zapory i jeziora stanowią popularny cel wycieczek. Dojazd z północy, od strony Bad Tölz , drogą 13; z południowego zachodu lub z północnego wschodu drogą 307 (➤ mapka)(➤ mapka).

JEZIORO SYLVENSTEINSEE
fot. PL
Jezioro Sylvensteinsee (zwane też Sylvensteinspeicher lub Sylvensteinstausee) - to jezioro zaporowe w dolinie Izary (Isar) zbudowane w miejscu, gdzie rzeka płynąca z południowego zachodu skręca na północ, w kierunku Bad Tölz i Monachium.

Nazwa zapory i jeziora pochodzi od Sylvenstein, nazwy zwężenia doliny górnej Izary. Wysoka na 44 m i długa na 180 m zapora Sylvenstein, jest zaporą ziemną. Powstała w latach 50. XX wieku w celu uzyskania kontroli przepływu wody w Izarze, a także napędzania elektrowni (na przełomie XX i XXI wieku cała konstrukcja została zmodernizowana).

Malownicze okolice zapory i jeziora stanowią popularny cel wycieczek; za szczególnie spektakularny uchodzi widok długiego mostu nad jeziorem na tle pasma górskiego Karwendel, na południe od Izary.


Galeria zdjęć

JEZIORO SYLVENSTEINSEE
fot. PL
JEZIORO SYLVENSTEINSEE
fot. PL
JEZIORO SYLVENSTEINSEE
fot. PL
JEZIORO SYLVENSTEINSEE
fot. PL