Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Karwia
Polska, województwo pomorskie (➤ mapka)(➤ mapka)
Karwia is a Polish seaside resort, located on the Baltic Sea, 75 km northwest of Gdańsk. Nice sandy beach, forests, peatlands.


Niewielka (niecałe 1 tys. mieszkańców) wieś nad Bałtykiem, na Pomorzu Gdańskim, 75 km od Gdańska , ok. 15 km na zachód od Władysławowa (➤ mapka)(➤ mapka). Popularna miejscowość turystyczna.

KARWIA
las nadmorski
fot. AL
Karwia, dawniej mała osada rybacka będąca częścią Władysławowa, od 3. dekady XX wieku również znana jako letnisko, dziś jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych położonych na najbardziej na północ wysuniętym odcinku polskiego wybrzeża, z dobrze rozwiniętą bazą noclegową (ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, kwatery prywatne) i gastronomiczną.

Główne atrakcje samej Karwi stanowią piaszczyste plaże, otaczające lasy i pobliskie torfowiska. Karwia może być tez jednak dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolic. Z plażą w Karwi sąsiadują od zachodu plaża w Dębkach (od zachodu) i w Jastrzębiej Górze (od wschodu). Można wybrać się też do Krokowej (pałac Krokowskich), do Żarnowca (klasztor) i nad Jezioro Żarnowieckie . Nieco dalej jest do Pucka i na Mierzeję Helską (➤ mapka)(➤ mapka).

KARWIA
deptak
fot. AL
KARWIA
deptak
fot. AL