Galeria zdjęć
Miejscowość, pod różnymi nazwami (Weissenberg, Wittenberg, Biała Góra, i in.), była wymieniana w różnych dokumentach, w języku niemieckim lub polskim, od początku XV wieku. Przed II wojną światową pozostawała w granicach Niemiec, od 1945 roku (od 1947 roku pod nazwą Białogóra) leży w Polsce. Do lat 60. XX wieku była małą wsią nadmorską, później zaczęła się rozwijać jako miejscowość turystyczna - szybka rozbudowa bazy noclegowej i gastronomicznej nasiliła się zwłaszcza w latach 90. ubiegłego stulecia i trwa do dzisiaj.
Białogóra leży na najbardziej wysuniętym na północ odcinku polskiego wybrzeża, we wschodniej części tzw. Wybrzeża Słowińskiego, mniej więcej w połowie drogi między Władysławowem i Łebą. Od morza oddziela Białogórę pas pięknego sosnowego lasu o szerokości ok. 800-1000 m. Na wschód od miejscowości rozciąga się Nadmorski Park Krajobrazowy.
Trzy najbliższe centrum wyjścia na plażę w Białogórze (oficjalnie oznaczone w terenie numerami 32, 33 i 34) oznaczone są markerami , i ; środkowe, prowadzące do głównego wyjścia (na plażę strzeżoną) ma twardą nawierzchnią, boczne idą pięknymi drogami leśnymi.
Dla amatorów szczególną atrakcją może być w Białogórze pobliska stadnina koni .