Uwaga. Stosujemy pliki cookies. Więcej informacji.

Menaggio

Włochy, Lombardia (➤ mapka)(➤ mapka)
Miejscowość wypoczynkowa we Włoszech, w Lombardii, nad Jeziorem Como , ok. 35 km na północny wschód od Como , 12 km od Porlezzy nad jeziorem Lugano, w odległości ok. 5 km w linii prostej od Varenny położonej na przeciwległym brzegu Jeziora Como i w podobnej odległości od Bellaggio (➤ mapka)(➤ mapka).

MENAGGIO
Viale Benedetto Castelli, okolice Piazza Garibaldi
fot. PL
Menaggio, liczące nieco ponad 3 tys. stałych mieszkańców, jest najważniejszą miejscowością wypoczynkową na zachodnim brzegu Jeziora Como, dysponującą rozbudowaną infrastrukturą noclegową i gastronomiczną. Istniejąca już w czasach rzymskich osada w Średniowieczu była otoczona murami obronnymi, których pozostałości są wciąż widoczne. Za główny plac historycznego centrum Menaggio uchodzi Piazza Garibaldi . Markerem oznaczona jest przystań, z której odpływają promy łączące Menaggio z innymi miejscowościami nad Jeziorem Como, w szczególności z Varenną i z Bellagio, markerem - port jachtowy, a markerem - biegnąca wzdłuż brzegu jeziora ulica Viale Benedetto Castelli, pełniąca funkcję promenady.


Miejscowość jest znana z położonego niecałe 4 km na zachód od centrum (trzeba jechać drogą SS430 w stronę Porlezzy) klubu golfowego (Menaggio and Cadenabbia Golf Club), założonego w 1907 roku przez Anglików, od końca XIX wieku chętnie przyjeżdżających nad Jezioro Como na wakacje.

MENAGGIO
Viale Benedetto Castelli, okolice Piazza Garibaldi
fot. PL